Ochraniacze motocyklowe

Ochraniacze motocyklowe w sklepie RRmoto

Wytrzymałe ochraniacze motocyklowe to podstawa bezpiecznej podróży, dlatego nie może ich zabraknąć w Twoim ekwipunku. Odpowiednie protektory oraz wzmocnienia pozwolą Ci na bezpieczną jazdę, a ich wyjątkowy design podkreśli drapieżność Twojej maszyny. Wybierz produkty, które zapewnią Ci ochronę i właściwy image – produkty z RRmoto! Nie zapominaj też o dodatkowych korzyściach z zakupu w naszym sklepie, takich jak najniższa cena, darmowa dostawa i zwrot.

O czym warto pamiętać, wybierając ochraniacze na motocykl?

Podstawowym zadaniem ochraniaczy motocyklowych (które znane są także jako protektory motocyklowe) jest zabezpieczenie najbardziej newralgicznych części Twojego ciała podczas jazdy. Chronią głównie takie obszary, jak klatka piersiowa, kręgosłup, ramiona, łokcie, przedramiona, biodra, piszczele, kolana i stopy. Dzięki nim można zmniejszyć ryzyko poważnych urazów, złamań, otarć lub skręceń.

Powinny być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia oraz ścieranie, aby doskonale wypełniały swoje zadanie. Maksymalną ochronę gwarantuje również właściwe dopasowanie twardych i miękkich elementów, dlatego zwróć uwagę na to, czy wybrałeś odpowiedni rozmiar (ochraniacze w RRmoto dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je bez żadnego problemu).

Wytrzymałość ochraniaczy dla motocyklistów można zweryfikować między innymi na podstawie jakości materiału wykorzystanego do produkcji. Ochraniacze oferowane przez RRmoto zostały wykonane z elementów, które odznaczają się wysoką trwałością. Prezentowany asortyment jest odporny nie tylko na ścieranie, ale sprosta również długiej eksploatacji. Intensywne użytkowanie nie sprawia jednak, że protektory przestają być wygodne – zapewniają wysoki komfort przez wiele lat.

Jakie są najważniejsze właściwości dobrych ochraniaczy motocyklowych?

Możliwość regulacji pozwala na właściwe dopasowanie ochraniaczy na motocykl do użytkownika. Odpowiednie przyleganie do ciała odgrywa ważną rolę w działaniu różnorodnych zbroi, takich jak FOX RAPTOR bądź TITAN SPORT. Tego typu protektory przypominają kamizelkę lub kombinezon, w którym zamontowano dodatkowe wzmocnienia.

Oprócz dostosowania się do sylwetki kierowcy, ochraniacze łokci, spodenki czy innego rodzaju protektory, powinny mieć specyficzną strukturę materiału. Produkty są najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych, które poddaje się specjalnym procesom chemicznym. Cząsteczki budują połączenia odpowiedzialne za wydajność i wytrzymałość końcowego produktu w razie wypadku.

Zestaw ochraniaczy, których struktura bezpośrednio rozprowadza i pochłania siłę uderzenia, uzupełnij o protektory pleców i klatki piersiowej, a także ochraniacze na kolana i łokcie, czyli miejsca szczególnie narażone na uszkodzenie. Osłony znajdują się zazwyczaj pod wierzchnią odzieżą. Podczas wypadku materiał przyjmuje moc uderzenia skierowaną na kręgosłup czy klatkę piersiową, dzięki czemu urazy są łagodniejsze lub całkiem możliwe do uniknięcia. 

Ochraniacze kolan, łokci i nie tylko. Produkty dla Twojego bezpieczeństwa znajdziesz w RRmoto

Specjalna odzież na motor (kurtka, spodnie itd.) powinna mieć wbudowane ochraniacze różnych części ciała. Istnieje jednak możliwość uzupełnienia jej o dodatkowe protektory. Doskonale dopasowane ochraniacze motocyklowe na kolana, łokcie i inne części ciała oraz odpowiedni kask poprawią Twoje bezpieczeństwo podczas wypraw i w razie upadku ochronią ciało przed urazem. Komplet protektorów sprawi, że jazda stanie się przyjemniejsza. Ochraniacze dostępne w naszej ofercie są lekkie i zapewniają użytkownikowi swobodę ruchów, a zatem nie powodują dyskomfortu podczas jazdy.

Warto pamiętać, że ochraniacze na motocykl nie gwarantują całkowitego uniknięcia obrażeń w razie wypadku, ale znacznie zwiększają szanse na minimalizację skutków potencjalnego urazu. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie ochraniacze, które są dopasowane do Twoich potrzeb i spełniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa.

Zachęcamy do kontaktu

Odkryj szeroki wybór produktów z RRmoto, które wyróżnia świetny stosunek ceny do jakości. Wyrusz w drogę z naszymi ochraniaczami oraz innymi praktycznymi akcesoriami, które są projektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie kierowcy jednośladu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu – nasi doświadczeni specjaliści chętnie doradzą najlepsze rozwiązanie.

pixel