Kaski motocyklowe

Kaski motocyklowe w sklepie RRmoto

Dobry kask motocyklowy jest najważniejszym elementem spośród wszystkich akcesoriów stworzonych z myślą o pasjonatach jazdy na jednośladach. Wysokiej jakości kaski motocyklowe ochronią głowę nawet w trakcie groźnych wypadków. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż posiadanie kasku jest regulowanym prawnie obowiązkiem. To tylko niektóre z powodów, dla których solidny, wytrzymały i odporny na zniszczenia kask motocyklowy obowiązkowo powinien znaleźć się na głowie każdego motocyklisty.

W ofercie sklepu internetowego RRmoto z pewnością każdy znajdzie kask motocyklowy spełniający jego oczekiwania. Mamy najlepsze kaski motocyklowe od renomowanych producentów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb i skutecznie chronią przed ewentualnymi urazami. To jednak niejedyny powód, dla którego warto kupić kask właśnie u nas. Mamy najlepsze ceny, a do tego oferujemy darmową dostawę i darmowy zwrot. Już teraz wybierz model dla siebie!

Różne rodzaje kasków motocyklowych w RRmoto

Szukając odpowiedniego kasku motocyklowego, natkniesz się na wiele modeli, spośród których wybranie tego idealnego może stanowić prawdziwe wyzwanie. W trakcie doboru kasku powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, związanych zarówno z bezpieczeństwem, jakie Twój nowy sprzęt będzie zapewniał, jak też zapewnianym przez niego komfortem i wygodą użytkowania na co dzień.

Pamiętaj, że właściwości poszczególnych modeli mogą się różnić w zależności od stylu jazdy, do którego zostały przeznaczone. Dlatego wybierając kask motocyklowy, zastanów się, w jakich okolicznościach będziesz go używać. U nas bez problemu znajdziesz nowy kask do jazdy miejskiej, jazdy sportowej czy jazdy terenowej oraz kask na krótsze i dalsze wyprawy. Mamy coś zarówno dla początkujących motocyklistów, jak i doświadczonych kierowców.

Wygląd kasku też ma znaczenie

Nie bez znaczenia jest także design – w końcu kask to jeden z najważniejszych atrybutów każdego motocyklisty. Oczywiście wybór kasku na motor nie powinien być oparty wyłącznie na wyglądzie. Najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa oraz wygody podczas jazdy. Na szczęście producenci zadbali o to, aby jedno nie wykluczało drugiego. Obecnie masz do wyboru mnóstwo modeli o przeróżnych kolorach i wzorach.

Kask motocyklowy: jaki wybrać?

Kaski motocyklowe można podzielić na kilka typów, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim konstrukcją, warunkującą z jednej strony poziom ochrony, z drugiej zaś wygodę w trakcie codziennego użytkowania. Wybierając produkty, zwróć uwagę na ich zastosowanie. Dowiedz się więcej o kaskach motocyklowych z poniższego zestawienia.

Kaski integralne

Kask integralny to typ kasku wykonywany z jednego kawałka wysokowytrzymałego tworzywa. Tego typu kaski zapewniają najwyższy poziom ochrony, również przy dużych prędkościach. Jest to możliwe dzięki ich wysokiej sztywności, którą zachowują nawet przy silnych uderzeniach. Z tego powodu są idealną propozycją dla osób, które w trakcie jazdy na dwóch kołach nie uznają żadnych kompromisów. Nowoczesne kaski, takie jak Nolan N87 czy HJC C70, zapewniają też satysfakcjonujący poziom komfortu nawet na długich trasach.

Kaski szczękowe

Kask szczękowy to kask o konstrukcji zbliżonej do kasku integralnego, ale z jedną istotną różnicą. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość odpięcia części szczękowej, dzięki czemu poprawia się komfort użytkowania: kask można bowiem łatwiej zdjąć z głowy, co jest szczególnie przydatne wtedy, gdy stosunkowo często zsiadasz z motocykla. Kaski tego typu, takie jak między innymi Bell Broozer czy HJC C90, w większości sytuacji zapewniają bezpieczeństwo zbliżone do tych, które gwarantują modele integralne.

Kaski otwarte

Otwarty kask motocyklowy to najlepsza propozycja wtedy, gdy priorytetem jest dla Ciebie komfort. Chociaż modele otwarte nie chronią twarzoczaszki w tak kompleksowy sposób, jak integralne czy szczękowe, to jednak mogą stanowić solidną alternatywę dla bardziej zabudowanych modeli. Pomimo swej otwartej budowy, kaski, takie jak na przykład Bell Custom 500 czy HJC IS-33 II, również są w stanie ochronić najważniejsze części głowy, ważąc przy tym mniej. Z tego powodu świetnie sprawdzają się szczególnie u motocyklistów jeżdżących po krótszych trasach (na przykład po mieście) czy też posiadaczy skuterów.

Kaski cross

Kaski motocrossowe (podobnie jak kaski motocyklowe enduro) to szczególny rodzaj motocyklowego osprzętu. Podczas ich produkcji najważniejsze jest zapewnienie najwyższej ochrony przy jednoczesnym dążeniu do uzyskania możliwie niskiej masy i przewiewności. Z tego powodu modele, takie jak Airoh Twist 2.0 czy Fox V1 Revn, ważą tyle, co nic, a przy tym mają nowoczesny system wentylacji – przydatny zwłaszcza w trakcie pokonywania błotnistych szlaków.

Kaski motocyklowe dla dzieci

Przeglądając kaski motocyklowe, nie można także pominąć kasków dedykowanych najmłodszym motocyklistom. Podobnie jak „dorosłe” modele, również w tej kategorii znajdziesz produkty zróżnicowane pod względem ich przeznaczenia: między innymi kaski dziecięce crossowe ( Fox Junior V1) lub też kompletne integry ( HJC CL-Y).

Kask motocyklowy: jaki rozmiar?

Aby dobrze dobrać rozmiar kasku motocyklowego, należy zmierzyć obwód głowy w jej najszerszym miejscu (tuż ponad uszami). W ofercie RRmoto dostępne są kaski w naprawdę różnych rozmiarach. Tabela rozmiarów stosowana przez większość producentów prezentuje się następująco:

  • rozmiar XS: obwód 53-54 cm,

  • rozmiar S: obwód 55-56 cm,

  • rozmiar M: obwód 57-58 cm,

  • rozmiar L: obwód 59-60 cm,

  • rozmiar XL: obwód 61-62 cm,

  • rozmiar XXL: obwód 63-64 cm,

  • rozmiar 3XL: obwód 64-65 cm.

Kaski motocyklowe w sklepie RRmoto: najwyższa jakość dla każdego motocyklisty

W sklepie RRmoto możesz liczyć na szeroki wybór kasków męskich, damskich i dziecięcych w wielu wariantach kolorystycznych. Dostępne są np. modele z blendę przeciwsłoneczną, posiadające aerodynamiczną budowę czy możliwość montażu interkomu.

Każdy spośród oferowanych przez nas modeli został stworzony wyłącznie w jednym celu: by zapewnić Ci jak najwyższe bezpieczeństwo w trakcie jazdy na motocyklu. Przeglądaj więc różnorodne kaski sprawdzonych marek, takich jak między innymi kaski Fox, kaski Airoh, kaski Bell czy kaski HJC.

Być może do Twojego nowego kasku przydadzą się także inne akcesoria: kombinezon, buty czy też ochraniacze. Niezależnie od produktu, który wybierzesz, możesz u nas liczyć na najwyższą jakość w atrakcyjnych cenach. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel