Kaski motocyklowe dla dzieci

Kaski motocyklowe dla dzieci w sklepie RRmoto

Motocyklowe kaski dla dzieci gwarantują prawidłową ochronę głów najmłodszych użytkowników jednośladów. Jeśli Twoje dziecko jest już na tyle duże, by móc samodzielnie zasiąść za kierownicą motocykla lub towarzyszyć Ci w przejażdżce, należy bezwarunkowo wyposażyć je w odpowiedni osprzęt. W sklepie internetowym RRmoto kupisz kaski dziecięce, które zapewniają najwyższy poziom ochrony i komfort jazdy. Możesz też liczyć na darmową dostawę i zwrot.

Kaski dziecięce na motocykl to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale też wymóg prawny. Z tego powodu, dobierając dziecięce akcesoria motocyklowe, nie można pominąć roli solidnego kasku. To element, na którym nie warto oszczędzać. Wybierz idealny model i spraw, by Twoje dziecko bezpiecznie i bez żadnych przeszkód poznawało tajniki jazdy na motocyklu.

Kask motocyklowy dla dziecka. Czy różni się od „dorosłego” modelu?

Zarówno pod względem konstrukcji, jak i zastosowanych technologii, kaski motocyklowe dla dziewczynek i chłopców w dużym stopniu nie odbiegają od tego typu akcesoriów dla dorosłych. Kaski dla dzieci gwarantują równie wysoki poziom ochrony i wygody na co dzień. Zapewniają to lekkie, ale przy tym odporne na uderzenia materiały, których używa się do produkcji. Wysokowytrzymałe poliwęglany, tworzywa kompozytowe czy też włókno szklane to tylko niektóre z nich. 

W kwestii komfortu, który zostanie zapewniony młodemu motocykliście, możesz zaś liczyć między innymi na dodatkowe panele i kanały wentylacyjne, miękkie i wygodne wyściółki czy też inne funkcjonalności obecne w „dorosłych” modelach kasków motocyklowych. Mogą to być na przykład odpinane partie szczękowe, wygodne i szybkie zapięcia czy też antybakteryjne wyściółki. Wiek motocyklisty nie ma żadnego znaczenia wtedy, gdy chodzi o komfort i najwyższe bezpieczeństwo – każdy z naszych dostawców doskonale zdaje sobie sprawę z tego faktu.

Kaski motocyklowe dla dzieci: pełna gama modeli

Przeglądając kaski dla dzieci, na pewno zwrócisz uwagę na ich zauważalne podobieństwo do sprzętów przeznaczonych dla dorosłych motocyklistów. Nic dziwnego, ponieważ w przypadku młodzieżowej gamy kaski również można podzielić na kilka grup. W tej kategorii znajdziesz zatem dziecięce kaski integralne czy też młodzieżowe kaski cross i enduro. Modele te, chociaż podobne pod względem gwarantowanych możliwości, odróżnia jednak przyciągająca oko estetyka, która na pewno przypadnie do gustu młodemu adeptowi motocyklowej pasji. 

Jak wybrać idealny kask dla dziecka?

Aby wybrać kask idealny dla Twojej pociechy, na samym początku określ styl jazdy. Nietrudno zauważyć, że kaski różnią się pomiędzy sobą: zabudowane kaski integralne (takie jak między innymi model HJC CL-Y) zapewniają wysoki poziom ochrony w większości sytuacji, natomiast lżejsze od nich dziecięce kaski cross (na przykład Fox Junior V1) to doskonała propozycja wtedy, gdy młody motocyklista specjalizuje się w pokonywaniu błotnistych traktów. Zwróć przy tym uwagę, że cięższy kask integralny sprawdzi się w mieście i na drogach utwardzonych, natomiast użytkowość modeli cross ogranicza się do jazdy terenowej.

Pamiętaj również, że kask dziecka musi mieć dobrze dopasowany rozmiar – tylko wtedy spełni swoją funkcję w 100%. W tym celu zmierz obwód głowy dziecka i wybierz kask motocyklowy zgodnie z tabelą rozmiarową producenta.

Dziecięce kaski motocyklowe i nie tylko. Dodatkowe akcesoria dla młodego motocyklisty

Dobierając nowy kask motocyklowy dla dziecka, warto też pamiętać o dodatkowych akcesoriach, jakie będą mu niezbędne w trakcie przemierzania coraz to nowych szlaków. Gogle motocyklowe to przydatny, a w przypadku kasków cross i enduro obligatoryjny element garderoby, który młody motocyklista doceni praktycznie w każdych warunkach. Do tego odpowiednie rękawice i buty, odporne nie tylko na wilgoć i wiatr, ale też i pył unoszony z drogi. Trzeba też zapewnić ochronę całego ciała za pomocą dedykowanej odzieży motocyklowej: kurtka, spodnie lub kompletny kombinezon to solidna wyprawka dla małego motocyklisty. 

RRmoto: sklep dla małych i dużych motocyklistów

Dziecięce kaski motocyklowe marek, takich jak między innymi FOX, Airoh czy HJC to tylko niewielka część naszej oferty. Warto zwrócić uwagę także na inne produkty: kombinezony, rękawice czy buty, przeznaczone dla dorosłych. Nasi konsultanci z przyjemnością rozwieją Twoje wątpliwości, doradzając wybór odpowiedniego osprzętu – niezależnie od wieku motocyklisty. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel