Interkomy motocyklowe

Interkomy motocyklowe w sklepie RRmoto

Interkomy motocyklowe umożliwiają przede wszystkim swobodną komunikację w trakcie jazdy motocyklem. Chociaż nie należą do zestawu absolutnie niezbędnych akcesoriów, potrafią poprawić komfort jazdy zwłaszcza w trakcie dłuższych wypadów większą grupą. Korzystanie z interkomu pozwala bez trudu prowadzić rozmowy w trakcie jazdy.

Nowoczesny interkom z powodzeniem zastępuje także tradycyjne radio. Dzięki wbudowanej słuchawce i odbiornikowi możesz cieszyć się ulubioną muzyką nawet w trakcie dynamicznej jazdy – mowa tu zarówno o radiu FM, jak i selekcji własnych utworów odtwarzanych poprzez technologię Bluetooth.

Interkom motocyklowy – dla kogo?

Interkom motocyklowy to akcesorium, które przeznaczone jest przede wszystkim do jazdy na dłuższej trasie. Takie urządzenie posiada funkcje standardowego telefonu, dzięki czemu motocyklista może komunikować się z wybranymi osobami. Zalety tego urządzenia docenisz nie tylko wtedy, gdy poruszasz się w ustalonym szyku – interkom umożliwia również swobodne rozmowy pomiędzy kierowcą i pasażerem jednośladu, nawet gdy osiągasz wysokie prędkości.

Interkomy z wyższej półki, takie jak Cardo Packtalk Bold JBL, posiadają także możliwość sprzęgnięcia kilku urządzeń, a następnie wyboru rozmówcy – wszystko to w trakcie jazdy. Z tego względu interkomy umożliwiające prowadzenie telekonferencji (nawet do 15 uczestników) to doskonała propozycja dla motocyklowych turystów, którzy preferują wypady większą ekipą.

Interkom zamiast radia

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi UKF oraz zastosowanej technologii Bluetooth nowoczesny interkom z powodzeniem zastąpi radio. Wystarczy tylko powiązać urządzenie z telefonem komórkowym lub innym źródłem dźwięku obsługującym standard Bluetooth, aby można było słuchać zarówno transmisji na żywo, jak również odtwarzać ulubioną muzykę.

Alternatywnie możesz wyposażyć się w nadajnik (przykładowy model: Sena SM10), który współpracuje z urządzeniami starszego typu lub pokładowym systemem audio motocykla (za pośrednictwem gniazda DIN lub innych przewodów). Nadajniki tego typu często umożliwiają słuchanie tej samej transmisji (muzyki lub rozmów) przez dwie osoby podróżujące wspólnie motorem.

Dobór urządzenia do kasku: interkomy zintegrowane

Przeglądając różne modele interkomów, natkniesz się zarówno na urządzenia działające autonomicznie, jak i sprzęt przeznaczony do montażu zintegrowanego w skorupie kasku na przykład model Smart 20B przeznaczony do kasków HJC. Systemy te zazwyczaj mają podobne właściwości, a jedyne różnice pomiędzy nimi to przede wszystkim komfort użytkowania, w mniejszym stopniu zaś estetyka – w przypadku stosowania tych urządzeń nic nie zaburza linii kasku.

Interkomy do montażu w kasku zapewniają nieco większą wygodę – słuchawka nie znajduje się bowiem przez cały czas w uchu motocyklisty, co docenisz zwłaszcza w trakcie długiej podróży. Oprócz tego zintegrowany interkom wyklucza obijanie się urządzenia o wewnętrzną stronę kasku – to przydatna funkcjonalność zwłaszcza w przypadku bardziej zabudowanych kasków z dużą ilością wyściółek.

RRmoto: najwyższa jakość produktów dla motocyklistów

Do Twojego nowego interkomu dobierz także inne elementy motocyklowego osprzętu: wygodny kombinezon, wytrzymałe spodnie, solidne buty czy też komfortowe rękawice. W przypadku każdego produktu możesz liczyć na wysoką jakość od sprawdzonych producentów i konkurencyjne ceny. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel