Części do kasków motocyklowych

Części do kasków motocyklowych w sklepie RRmoto

Pojedyncze części do kasków motocyklowych to elementy, które z czasem mogą wymagać wymiany. Należą do nich między innymi wyściółki, blendy przeciwsłoneczne, wizjery, wloty powietrza i inne podzespoły w rodzaju śrub, zatrzasków czy mocowań.

W tej kategorii znajdziesz także akcesoria do kasków motocyklowych, które mogą poprawić komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennego korzystania z maszyny.

Akcesoria do kasków dedykowane konkretnym modelom

Części do kasków motocyklowych przeznaczone są do różnych typów i modeli tego elementu osprzętu. Znajdziesz tu podzespoły dedykowane między innymi do kasków wiodących marek, takich jak Airoh, Bell, HJC czy też Ozone. Akcesoria te zużywają się, z czasem tracąc swoje pierwotne właściwości lub są bardziej podatne na uszkodzenia.

Zamiast nowego kasku – wymień wadliwą część

Zaznaczmy przy tym, że możliwość wymiany uszkodzonej lub wadliwej części to duże udogodnienie dla każdego użytkownika jednośladu. Dzięki temu nie trzeba kupować nowego kasku – zamiast tego wystarczy wymienić dany element. Wiąże się to przede wszystkim z niższymi kosztami, zatem w przypadku wystąpienia defektu warto sprawdzić, czy danej części kasku nie można po prostu zastąpić nową.

Jakie elementy kasku możesz wymienić?

Producenci motocyklowego osprzętu doskonale zdają sobie sprawę z nierzadko ekstremalnych warunków, w jakich użytkowane są ich wyroby, dlatego też wielu z nich oferuje pełen pakiet części zamiennych – również w przypadku kasków.

Wizjery do kasków motocyklowych

Wizjer w największym stopniu narażony jest na drobne uszkodzenia. Unoszone z drogi pyły i kamienie z czasem spowodują przecieranie się tego elementu kasku, a dodatkowo mogą się pojawić mikrouszkodzenia w rodzaju pęknięć i zadrapań. Z tego względu intensywnie użytkowane kaski wymagają okresowej wymiany wizjera na nowy.

Wyściółki do kasków

Wyściółka to zdecydowanie najszybciej zużywająca się część każdego motocyklowego kasku. Nic dziwnego – w końcu to właśnie ona pozostaje w ciągłym kontakcie z głową motocyklisty. Ciepło i wilgoć odprowadzane z ciała mają niebagatelny wpływ na żywotność wyściółki, zwłaszcza gdy używamy kasku w ciepłą pogodę. W celu zapewnienia optymalnego komfortu, higieny, a także bezpieczeństwa warto okresowo wymieniać wyściółkę na nową.

Daszki i blendy do kasków

Nie każdy kask jest wyposażony w daszek lub blendę przeciwsłoneczną, ale jeśli Twój model ją posiada, zadbaj również o ten element wyposażenia. Daszki i blendy mogą z czasem wyszczerbiać się, pękać i tracić swój kształt, co powoduje obniżenie ich skuteczności. Tyczy się to zwłaszcza modeli kasków przeznaczonych do jazdy w terenie (motocross/enduro), które zazwyczaj użytkowane są w naprawdę trudnych warunkach.

Inne akcesoria do kasków motocyklowych

W naszym sklepie znajdziesz także inne akcesoria przeznaczone do regeneracji i naprawy kasków motocyklowych. Są to między innymi śruby, zatrzaski, zapięcia i dodatkowe mocowania, które umożliwiają prawidłowy montaż wybranych podzespołów. W przypadku zakupu każdego z nich warto dokładnie sprawdzić jego charakterystykę i parametry, dobierając element ściśle do typu kasku, którego aktualnie używasz.

RRmoto: sprawdzona jakość dla każdego motocyklisty

Akcesoria do kasków motocyklowych to tylko jedna z kategorii osprzętu w sklepie RRmoto. Jeśli posiadasz już idealny kask, warto dobrać do niego inne elementy, takie jak: wygodną kurtkę, wytrzymałe buty czy też solidny kombinezon. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy – nasz bogaty asortyment pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel