Zabezpieczenia antykradzieżowe motocykla

Zabezpieczenie motocykla – ochrona przed kradzieżą

Odpowiednio dobrane wyposażenie służące do zabezpieczenia motocykla gwarantuje skuteczną ochronę antykradzieżową. To sprzęt, który może przydać się nie tylko w podróży, ale również podczas codziennego przechowywania maszyny.

W prezentowanej ofercie posiadamy m.in. elementy ułatwiające skuteczne zabezpieczenie motocykla na wypadek próby kradzieży. Wszystkie nasze zabezpieczenia antykradzieżowe motocykla pochodzą od najlepszych producentów i zostały dokładnie przetestowane, aby sprawdzić, jak duże obciążenie wytrzymają.

Popularnym rozwiązaniem w tym zakresie są blokady tarczy hamulcowej. Równie dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju kłódki, zapięcia i łańcuchy. To dzięki nim ryzyko kradzieży motocykla spada praktycznie do zera.

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Motocykl to pojazd, który stosunkowo łatwo ukraść. Nie ma zamkniętej kabiny, można go przestawić czy załadować na lawetę i po prostu odjechać. Dla sprawnego złodzieja brak kluczyków nie będzie stanowił żadnego problemu. Z tego względu dodatkowe zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą jest konieczne, aby spać spokojnie – szczególnie jeżeli pozostawiasz motocykl zaparkowany na otwartym terenie.

Jakiego rodzaju zabezpieczenie antykradzieżowe motocykla wykorzystać, aby skutecznie ochronić go przed złodziejami? Założenie linki stalowej (wzmocnionej) na koło, skuteczne zablokowanie tarczy hamulcowej oraz blokada poruszenia kołem (tzw. u-lock) to zabezpieczenie do motocykla, które trudno jest zdemontować. Złodziej nie może przestawić jednośladu (jeżeli np. ten jest przypięty do elementu na parkingu albo ma zablokowaną tarczę hamulcową), dzięki czemu zrezygnuje z próby kradzieży.

Wbrew pozorom blokada motocykla może być naprawdę skuteczna. Należy jednak wybrać wyposażenie, które zostało wykonane solidnie przez renomowanego producenta.

Skuteczne zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą od RRmoto

Pamiętaj, że zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą warto stosować nie tylko podczas dalekich wyjazdów turystycznych, ale również w czasie parkowania pojazdu przy własnym domu lub mieszkaniu. Ochrona tego typu działa również jak bariera psychologiczna. Przestępca nie zdecyduje się raczej na kradzież, widząc, że jednoślad jest dodatkowo chroniony. 

W naszym asortymencie posiadamy różnego rodzaju zabezpieczenie motocykla. Znajdziesz u nas między innymi blokady na tarcze hamulcowe, stalowe blokady typu u-lock, linki i łańcuchy zabezpieczające (na kluczyk lub kod) oraz specjalne blokady hamulca przedniego. Wszystkie te części są odporne na próby przecięcia, złamania, przepiłowania czy innego rodzaju techniki kradzieżowe. 

Posiadamy także specjalne części do stacjonarnego zamontowania na parkingu (ułatwiające przypięcie motocykla) oraz tzw. przypominacze. Dzięki temu nie zapomnisz, że Twój jednoślad jest chroniony przed złodziejami. W dostępnym asortymencie mamy również specjalne pokrowce i plandeki, zwiększające ochronę przed kradzieżą, ale też np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Każdy klient może liczyć na szereg korzyści, robiąc zakupy w sklepie motocyklowym RRmoto. Mamy bardzo szeroki asortyment, dostosowany do potrzeb wielu fanów jednośladów. Znajdziesz u nas wysokiej klasy kaski motocyklowe, kompletne elementy stroju motocyklowego oraz nowoczesne akcesoria i urządzenia elektroniczne, zwiększające komfort jazdy.

pixel