Rękawice motocyklowe

Rękawice motocyklowe w sklepie RRmoto

Rękawice motocyklowe zapewniają komfort użytkowania nawet podczas najdłuższych tras. Dzięki nim unikniesz także groźnych dla zdrowia konsekwencji wywoływanych działaniem wiatru, deszczu czy wilgoci. Specjalne rękawice na motocykl warto dopasować do stylu jazdy i otoczenia, w jakich najczęściej będą używane. Dowiedz się, jak dobrać rękawice na motor, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i maksymalny komfort jazdy. Pamiętaj również o darmowej dostawie na produkty z naszego sklepu oraz możliwości bezpłatnego zwrotu.

Rękawice motocyklowe – dlaczego są ważne?

W trakcie jazdy na motocyklu Twoje dłonie wystawione są na chłód i pędy zimnego, dojmującego wiatru. Do tego należy dodać opady atmosferyczne, takie jak na przykład deszcz czy śnieg. W ten sposób w chłodniejsze dni łatwo nabawić się schorzeń stawów i kości. Dodatkowo powodowany zimnem brak czucia w dłoniach może opóźniać czas reakcji motocyklisty na zmieniające się warunki drogowe. To wszystko sprawia, że wytrzymałe rękawice motocyklowe na pewno przydadzą się każdemu motocykliście.

Skuteczna ochrona rąk przed kontuzją

Rękawice motocyklowe chronią Twoje dłonie także przed uszkodzeniami mechanicznymi, spowodowanymi między innymi przez: odłamki kamieni, pyły unoszone z drogi w trakcie jazdy, a nawet owady. Rękawice na motor są więc najważniejszą barierą ochronną dla rąk motocyklisty.

Dobre rękawice motocyklowe są wyposażone między innymi w ochraniacze kostek. Podczas wypadków będą osłaniać Twoje palce, kości i nadgarstek przed groźnymi otarciami, stłuczeniami i złamaniami. Wszystko to sprawia, że to z pozoru to mało istotne akcesorium posiada olbrzymie znaczenie w trakcie codziennego użytkowania Twojej maszyny o każdej porze roku.

Jak dobrać odpowiednie rękawice motocyklowe?

Odpowiedni dobór rękawic motocyklowych jest niezwykle ważny z wielu powodów. Ręce są mocno narażone na urazy, a dostosowane do potrzeb motocyklisty rękawice mogą zminimalizować ich ryzyko. W specjalnych rękawicach zyskasz lepszą przyczepność do kierownicy, co pozwala na lepszą kontrolę nad motocyklem. Anatomiczny kształt i odpowiedni dobór sprawiają, że rękawice na motor są wygodne i dobrze przylegają, zwiększając tym samym pewność siebie podczas kierowania motocyklem.

Rękawice motocyklowe to również ważny element stroju, a ich dobór ma wpływ na cały outfit modnego motocyklisty. Rękawice dobrze dopasowane do stylu motocykla i kasku mogą sprawić, że cały strój będzie wyglądać bardziej spójnie i profesjonalnie.

Rękawice miejskie: komfort na co dzień

Miejskie rękawice, takie jak modele Held Air Stream lub też Seca Target, zapewniają najwyższy poziom wygody i solidną ochronę przed szkodliwymi dla zdrowia czynnikami. To odpowiedni wybór, gdy Twojego motocykla używasz głównie na krótkich trasach – na przykład w obszarach miejskich. W tej kategorii warto również zwrócić uwagę na bardziej zabudowane modele, których właściwości docenisz podczas dynamicznej jazdy. Większość z nich posiada panele ochronne w newralgicznych punktach (knykcie, stawy, końcówki palców).

Rękawice sportowe: nie tylko na ścigacz

Sportowe rękawice motocyklowe zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy terenowej, wymagającej dużego wysiłku fizycznego. Jest to możliwe dzięki zastosowanym w nim technologiom. Zabezpieczające panele, grube slidery i solidne protektory będą w stanie ochronić dłonie motocyklisty nawet w trakcie kolizji przy stosunkowo dużych prędkościach. Modele rękawic, takie jak między innymi Seca Polar czy Shima STR-2 łączą w sobie solidność i wygodę, którą docenisz zwłaszcza w trakcie szybkich przejazdów. Chociaż są one nieco mniej elastyczne niż standardowe rękawice miejskie, to jednak pozostają sprawdzonym wyborem wtedy, gdy najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Rękawice szosowe i turystyczne: wygoda na długich trasach

Jakie rękawice motocyklowe zapewniają wysoki komfort nawet na najdłuższych trasach? Bez wątpienia będą to rękawice turystyczne, takie jak na przykład RST Urban Air II lub Shima STX. Te modele łączą w sobie wysoki poziom bezpieczeństwa z wygodą, która umożliwia użytkowanie ich przez dłuższy czas. Tego typu rękawice są oddychające i w środku posiadają zazwyczaj miękką wyściółkę, dzięki której ręce wolniej się męczą – nawet wtedy, gdy przez wiele kilometrów dłonie są zaciśnięte na kierownicy.

Motocyklowe rękawice ocieplane i wodoodporne

Ocieplane i wodoodporne rękawice to odpowiednia propozycja na chłodniejsze miesiące w roku. Konstrukcja modeli, takich jak między innymi Shima Evo 2 czy Held Air N Dry, zapewnia komfortowe użytkowanie również podczas opadów oraz ochronę dłoni przed wiatrem i chłodem.

Rękawice motocyklowe: skórzane czy tekstylne?

Odpowiedź na to pytanie zależy zarówno od sposobu użytkowania motocykla (styl jazdy), jak i też od Twoich potrzeb. Skórzane rękawice motocyklowe (np. rękawice wykonane ze skóry bydlęcej) zapewniają solidność i wytrzymałość nawet przez długie lata, kompleksowo chroniąc dłonie. Z drugiej strony tekstylne rękawice na motor zapewniają o wiele wyższy komfort, który docenisz zwłaszcza w cieplejszych miesiącach (i na krótszych trasach).

Sprawdzonym kompromisem mogą być rękawice o mieszanej konstrukcji, w których najważniejsze partie wykonano ze skóry, a dodatkowo wyposażono je w panele (na przykład wentylacyjne) z tkanin, dzięki czemu ich charakterystyka pozwala na wszechstronne użytkowanie.

RRmoto: sprawdzony sklep dla motocyklistów

W sklepie internetowym RRmoto znajdziesz zarówno rękawice motocyklowe damskie, jak i męskie. Śmiało przeglądaj różnorodne modele sprawdzonych marek, takich jak między innymi rękawice Shima, rękawice Held czy rękawice Seca. Jesteśmy pewni, że znajdziesz idealne rękawice dla siebie.

Do Twoich nowych rękawic warto dobrać inne akcesoria, takie jak kask, buty czy kurtkę motocyklową. W sklepie RRmoto możesz liczyć na atrakcyjne ceny, szeroki wachlarz produktów i wsparcie w kwestii doboru odpowiedniego osprzętu. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel