Kaski motocyklowe integralne

Kaski integralne w sklepie RRmoto

Kask integralny gwarantuje najlepszą ochronę głowy motocyklisty, zapewniając przy tym wygodę nawet na długich trasach. Ze względu na wysoką wytrzymałość, kaski integralne to najlepszy wybór także wtedy, gdy jazdę na motocyklu traktujesz wyczynowo.

W asortymencie RRmoto znajdziesz najbezpieczniejsze kaski integralne przeznaczone do jazdy w różnych warunkach. Możesz liczyć na atrakcyjne ceny, a do tego darmową dostawę i możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionych produktów w razie potrzeby.

Kask integralny to przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo

Spośród innych typów kasków motocyklowych, kaski integralne wyróżnia ich budowa. Ich skorupa wykonana jest z jednego kawałka wysokowytrzymałego tworzywa: może to być poliwęglan, włókno szklane, a nawet stosowany w kamizelkach kuloodpornych kevlar. Ze względu na swoją monolityczną konstrukcję, kaski te cechuje odporność nawet na silne uderzenia pojawiające się w trakcie groźnych upadków i kolizji.

Przed zakupem warto też sprawdzić integralny kask motocyklowy pod względem posiadanych atestów i spełnianych standardów. Najważniejsza jest unijna norma ECE 22.05, którą spełniać powinien każdy kask, niezależnie od jego ceny.

Kaski integralne nie tylko dla turystów

Kaski integralne często są wybierane przez tych motocyklistów, którzy swoich maszyn użytkują na długich trasach. Ze względu na swoje doskonałe wyciszenie, kaski te mogą znacznie ograniczać hałas, poprawiając tym samym komfort w trakcie pokonywania długich kilometrów. Nie bez znaczenia jest także opisywane powyżej bezpieczeństwo, które jest niezwykle istotne zwłaszcza w trakcie jazdy szosowej i turystycznej.

Dobry kask integralny powinien mieć aerodynamiczny kształt, który sprzyja jeździe przy dużych prędkościach. Mimo tego niska masa i wysoka ergonomia kasków, takich jak Shoei NXR czy Nolan N87, przyczyniają się do tego, że tzw. integry coraz częściej traktowane są jako kaski uniwersalne, odpowiednie również do jazdy na krótkich odcinkach lub po mieście. Pamiętaj jednak, że tego typu kaski są mniej wygodne w codziennych sytuacjach i wymagają zdjęcia z głowy na przykład w trakcie rozmów.

Kask integralny: wygodny i cichy

Nowoczesny kask integralny cechuje się także dobrą amortyzacją dzięki solidnym wyściółkom, do których produkcji stosuje się starannie wybrane materiały. Kask posiadający wygodną wyściółkę redukuje do minimum uczucie dyskomfortu podczas użytkowania przez dłuższy czas. Zwróć uwagę na to, czy wyściółka jest hipoalergiczna i czy można ją wyjąć i wyprać w pralce. Dzięki temu zwiększysz żywotność kasku, zapewniając odpowiednie warunki użytkowania przez lata.

Kaski z dodatkowymi funkcjami

Producenci kasków na motocykl zadbali o dodatkowe funkcjonalności dla jeszcze wyższego komfortu jazdy. Te, które są stosowane w kaskach integralnych, mają na celu przede wszystkim polepszać ergonomię i rozszerzać możliwości, które zapewni Twój nowy kask. Rozbudowany system wentylacji, antybakteryjna wyściółka, blenda przeciwsłoneczna (przydatna zwłaszcza w trakcie jazdy turystycznej), nieparujący wizjer czy też wygodny system zapięć to tylko niektóre z tych rozwiązań.

Warto zwrócić uwagę w szczególności na te modele kasków integralnych, które posiadają miejsce na interkom – tak jak na przykład model Airoh Spark.

Kask integralny: jaki rozmiar będzie idealny?

Bardzo ważnym aspektem jest rozmiar. Pamiętaj, że zbyt luźny lub ciasny kask nie zapewni Ci odpowiedniej ochrony. Aby wybrać idealny kask integralny, w pełni przystosowany do Twojej głowy, przed zakupem należy ją dokładnie zmierzyć. Będziesz do tego potrzebować miary krawieckiej, którą zmierzysz obwód głowy w najszerszym miejscu (czyli tuż ponad uszami). Tabela rozmiarów kasków motocyklowych prezentuje się następująco:

  • rozmiar XS: obwód 53-54 cm,

  • rozmiar S: obwód 55-56 cm,

  • rozmiar M: obwód 57-58 cm,

  • rozmiar L: obwód 59-60 cm,

  • rozmiar XL: obwód 61-62 cm,

  • rozmiar XXL: obwód 63-64 cm,

  • rozmiar 3XL: obwód 64-65 cm.

Nie tylko kaski integralne

W ofercie RRmoto znajdziesz bezpieczne i wytrzymałe kaski motocyklowe integralne z najlepszych materiałów (np. włókna węglowego), przeznaczone do celów sportowo-turystycznych, ale też codziennego użytkowania. Produkty te zapewniają skuteczną ochronę całej głowy oraz szereg rozwiązań poprawiających komfort (np. wydajną wentylację). Dostępne są modele w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie wymarzony kask integralny dla siebie.

Kaski integralne to niejedyny rodzaj, który znajdziesz w sklepie RRmoto. Do wyboru masz także m.in. kaski szczękowe, stanowiące solidną alternatywę dla integralnych (zwłaszcza podczas pokonywania krótszych tras), czy też kaski cross – idealne w teren.

RRmoto: pełen asortyment dla każdego motocyklisty

Przeglądaj różnorodne kaski integralne sprawdzonych marek. Dostępne są między innymi: kaski integralne Shoei, kaski integralne HJC, kaski integralne Airoh, kaski integralne Bell czy kaski integralne AGV. W razie problemów z wyborem odpowiedniego kasku zachęcamy do kontaktu – pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Do nowego kasku warto też dobrać inne akcesoria, kompletując tym samym cały motocyklowy strój. Kurtki, gogle, części do kasków i wiele innych produktów dla każdego pasjonata jazdy na jednośladzie – u nas znajdziesz je w konkurencyjnych cenach. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel