Spodnie motocyklowe

Spodnie motocyklowe w sklepie RRmoto

Spodnie motocyklowe to jeden z podstawowych elementów ubioru każdego motocyklisty. Chociaż wydawać by się mogło, że w tym celu równie dobrze możemy używać standardowych spodni, to jednak warto uzbroić się w specjalistyczną odzież stworzoną wyłącznie w jednym celu: by jak najlepiej chronić nasze nogi przed skutkami ewentualnego upadku oraz wiatrem, chłodem i deszczem.

Spodnie motocyklowe warto przy tym dobrać do naszego stylu jazdy i używanego przez Ciebie motocykla – tak, by mogły jak najlepiej spełniać swoje zadanie. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz różne modele spodni motocyklowych zapewniających skuteczną ochronę ciała w miejscach newralgicznych oraz komfort podróżowania. Pamiętaj o możliwości darmowej dostawy i darmowego zwrotu zamówionych produktów.

Spodnie motocyklowe – niezbędna ochrona nóg motocyklisty

Bezpieczeństwo jazdy to priorytet. Spodnie motocyklowe zapewniają odpowiedni poziom ochrony dla dolnych partii ciała motocyklisty. Przekładają się na lepsze przygotowanie na niekorzystne warunki atmosferyczne (takie jak na przykład wiatr, śnieg czy deszcz). Dodatkowo zyskasz ochronę przed odłamkami, drobnymi kamieniami, pyłem unoszonym z drogi, a nawet uciążliwymi owadami.

Ze względu na trudne warunki użytkowania spodni motocyklowych, muszą one cechować się o wiele najwyższą wytrzymałością. Specjalistyczne spodnie motocyklowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dobrze znoszą działanie wysokich lub niskich temperatur oraz chronią w trakcie upadków i kolizji.

Spodnie na motocykl wyposażone w protektory dla lepszego bezpieczeństwa

Nie bez znaczenia jest też materiał oraz kwestia technologii stosowanych w spodniach motocyklowych, takich jak dodatkowe wzmocnienia i protektory chroniące kluczowe partie ciała (np. certyfikowane ochraniacze kolan i bioder czy protektory kości ogonowej). To tylko niektóre z powodów, dla których zakup spodni motocyklowych będzie dobrą decyzją dla każdego, kto poważnie traktuje jazdę na dwóch kołach.

W zależności od modelu możesz liczyć na dodatkowe rozwiązania przekładające się na bezpieczną i komfortową jazdę. Większość spodni to modele wyposażone w panele wentylacyjne, specjalne kieszenie, elastyczne wstawki czy elementy odblaskowe.

Spodnie na motocykl: jak wybrać te idealne?

Przeglądając spodnie motocyklowe, możemy natknąć się na zróżnicowane modele przeznaczone zarówno dla osób traktujących swój motocykl rekreacyjnie, jak i dla najbardziej wymagających kierowców. Prezentowane poniżej krótkie zestawienie może pomóc Ci wybrać idealny model.

Jeansy motocyklowe – ochrona, która nie rzuca się w oczy

Na pierwszy rzut oka to standardowe jeansy. Nic bardziej mylnego, bowiem modele, takie jak Rebelhorn Urban II czy Shima Giro zostały stworzone specjalnie z myślą o jeździe na motocyklu. Gdy przyjrzysz się im bliżej, będziesz mógł zauważyć, że ukryto w nich szereg solidnych protektorów, chroniących między innymi biodra, golenie czy stawy kolanowe. Panele używane do wyrobu tych elementów wykonywane są z materiałów, których wytrzymałość jest powszechnie znana – warto tu wymienić na przykład kevlar, używany także do wyrobu kamizelek kuloodpornych. Wytrzymałość jeansowych spodni motocyklowych idzie tu w parze z uniwersalnym designem, który pozwoli Ci świetnie wyglądać również po zejściu z Twojej maszyny.

Skórzane spodnie motocyklowe – sprawdzona klasyka w nowoczesnym wydaniu

Klasyczny wygląd motocyklowej skóry niezmiennie idzie w parze z wysoką wytrzymałością tego tworzywa, nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto przy tym zwrócić uwagę na klasykę w nowym wydaniu – takim, jakie prezentują między innymi modele RST Blade II czy Rebelhorn Fighter. Najwyższa wytrzymałość w połączeniu z zapewniającymi bezpieczeństwo i komfort technologiami sprawiają, że skórzane spodnie motocyklowe idealnie nadają się do nieco bardziej dynamicznej jazdy – także na dłuższych dystansach w trudnych warunkach pogodowych.

Motocyklowe spodnie tekstylne – nie tylko na upalne dni

Spodnie wykonane z wytrzymałych tworzyw mogą stanowić solidną alternatywę dla klasycznych modeli jeansowych lub skórzanych. Spodnie, takie jak np. Shima Hero, cechują się taką samą wytrzymałością, jak grube skóry, a przy tym zapewniają większą przewiewność i swobodę ruchów. Zastosowanie odpornych na zniszczenie materiałów gwarantuje długoletnią wytrzymałość, zaś wodoodporne właściwości sprawiają, że można ich używać także w trakcie opadów czy silnych wiatrów. Tekstylne spodnie motocyklowe mogą być używane wiosną, latem czy jesienią.

RRmoto: sklep każdego motocyklisty

Śmiało przeglądaj różnorodne modele spodni motocyklowych dostępnych w ofercie RRmoto. Mamy wiele sprawdzonych marek, takich jak między innymi spodnie Rebelhorn, spodnie Shima, spodnie RST czy jeansy Broger. Dostępne są zarówno spodnie motocyklowe damskie, jak i męskie.

Zakup spodni na motocykl warto połączyć z uzupełnieniem garderoby o inne akcesoria, takie jak kask, buty czy kurtka motocyklowa – u nas znajdziesz je w konkurencyjnych cenach. Ruszaj w drogę razem z nami!

pixel